Onno Eticaret
Sıfırdan video üretebilen ChatGPT 4 geliyor!

Sosyal medya ve teknoloji sektörünün altını üstüne getirmeyi başaran sohbet botu ChatGPT, çok daha gelişmiş bir sürüm almaya hazırlanıyor. ChatGPT 4‘ün piyasaya sürülmesi belirirken, pek çok kişi yeni sürümün getireceği özellikleri bekliyor. Microsoft ve OpenAI, ChatGPT 4’ün video oluşturabileceğini iddia ediyor.

ChatGPT 4 önümüzdeki hafta duyurulacak

Yeni GPT-4 dil modelinin, metin dışındaki ortamlar aracılığıyla yanıt verme yeteneğine sahip olacağı söyleniyor. Yapay zeka tarafından oluşturulan videolar heyecan verici olsa da, etik kaygıları gündeme getiriyor.

Microsoft Almanya’nın CTO’su Andreas Braun tarafından yapılan açıklamaya göre, GPT-4 önümüzdeki hafta resmi olarak duyurulacak. Bu dil modelinin çok daha farklı özelliklere yer vereceğini ve sıfırdan video yaratma yeteneğine sahip olacağını dile getirdi.

Yapay zeka tarafından üretilen “deepfake” videolar, özellikle gizlilik konusunda tedbirli olmaya çalışan kullanıcıları tedirgin ediyordu. GPT-4 ile ChatGPT’nin video dünyasına girmesi birçok sorunu beraberinde getiriyor. Bu videolar, gizlilik ve telif hakkı ihlallerine yol açabilir.

Yapay zeka tarafından oluşturulan videolarda telif hakkıyla korunan materyallerin kullanılması, ele alınması gereken başka bir sorun. İçerik oluşturucular, yönetmenler ve yayıncılar, çalışmalarının yapay zeka tarafından oluşturulan videolarda kullanılmasına karşı çıkıyor.

ChatGPT 4 özellikleri hala belirsizliğini koruyor. Ancak sadece oluşturmak istediğiniz videoyu yazarak sıfırdan video üretme yeteneği, oldukça dikkat çekiyor. Yeni sohbet botunun neler yapacağını önümüzdeki hafta göreceğiz.